Што е со децава? Група тинејџери нападна врсник, се снимаа додека го тепаат

t

Вчера во 13.30 часот во Полициската станица Чаир, Ф.И.(41) од Скопје пријавил дека во понеделникот околу 18.00 часот на ул.„Костурска“ (Бутел) во Скопје, неговиот малолетен син бил физички нападнат од повеќе малолетници, од кои еден снимал со мобилен телефон.

Од МВР преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Малолетници со нож ограбиле врсници во Чаир!

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца…

Ограбена обложувалница во Чаир!

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска…

Странски платеници во Украина учествуваа во крвава…

Странски борци на забава во пијана состојба…

Пукање во Чаир, ранети две лица!

На 09.11.2023 во 22:35 часот во СВР…

Се степале двајца соседи во Аеродром

Двајца повозрасни соседи, во вторникот физички се…