Објавено на:

Што е со луѓево?! Мајка избодена од својата ќерка

t

76-годишна жена од село од Македонски Брод со убодни рани била донесена во болница. Според пријавата, убодите ги добила од нејзината ќерка. Од МВР велат дека работат на расчистување на случајот.

„На 01.04.2024 во 19.40 часот во Пoлициската станица Македонски Брод, од Здравствен дом Македонски Брод било пријавено дека кај нив со повреди од остар предмет била донесена 76 – годишна жена од село од Македонски Брод. Според пријавеното, таа била повредена од нејзината ќерка. Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.“, стои во соопштението на МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Што е со луѓево?! Мајка избодена од…

76-годишна жена од село од Македонски Брод…

Погребан матичниот лекар Ацо Трпковски, нема осомничени…

67 годишниот Ацо Трпковски – матичен лекар…

Пијан неготинец ја нападнал мајка му, реагирала…

Полиција привела неготинец агресивен кон мајка си,…

УБИЕНОТО ДЕТЕ ВО ПРИЛЕП ИМА САМО 14…

Момче на 14 годишна возраст синоќа околу…

Три деца убиени во предградие на Бристол,…

Четириесет и двегодишна жена е уапсена во…