Што крие девојката на Матеј Периш? Кој дел од нејзината изјава не соодветствува со реалноста?

t

По емитувањето на интервјуто на Хрватката Маја Шопта, со која се дружеше исчезнатиот Матеј Периш од Сплит и со која се обиде да стапи во контакт во Белград, се појавија многу коментари за верзијата на настаните која таа ја кажува, особено делот каде таа споменува „снег и мраз“ за 30 декември, кога во Белград немаше ни снег ни мраз.

“Имав голем проблем да се паркирам пред ресторанот на Карабурма на тој 30 декември поради обилниот снег и мраз, не сум навикната на такви услови бидејќи живеам на медитеранската рива и поради таа причина не му се јавив на Матеј”, рече таа меѓу другото.

Корисниците на социјалните мрежи веднаш посочија дека лаже, со оглед на тоа дека ноќта во Белград било повеќе од 10 степени и дека немало снег.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Девојка прободена со нож пронајдена на улица…

Три лица се лишени од слобода откако…

Исчезна 18-годишна девојка од Тетово

Вчеравечер во 23 часот, 44-годишeн тетовец во…

(Видео) Нова трагедија во Иран: Сурово убиена…

Хадис Наџафи, 20-годишна жена застрелана и убиена…

Кавадарчанец ја принудувал малолетната девојка на проституција

Кавадарчанец бил приведен вчера бидејќи малолетната девојка…

Нападнати момче и девојка на плоштадот “Скендербег”

На 31.08.2022 во 19.30 часот во Полициската…