Ѓоковиќ повторно во притвop, овој пат на непозната локација

t

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер на светот, повторно е во притвор, но овој пат не во имигрантскиот хотел Парк.
Најдобриот тенисер на светот во раните утрински часови го напушти сместувањето кое го изнајми при пристигнувањето во Мелбурн, а потоа беше испрашуван од имиграционите службеници.

По завршувањето на обврските кон службениците за имиграција, Ѓоковиќ е одведен во канцеларијата на неговите адвокати, каде што ќе води судење, но нема да се појави.

Најдобриот тенисер на светот остатокот од денот ќе го помине во притвор на неименувана локација за да го избегне медиумското внимание, а во недела наутро или во сабота навечер во наше време ќе биде со адвокатите кога, се надеваме, крајот на оваа десетдневна драма.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Австралија им се извини на жртвите од…

Скандалот со талидомид е „едно од најтемните…

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Скопјaнка го прободела бившиот партнер со ножици,…

Жена осомничена за обид за убиство на…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…