Ѓорчев: Каде е разрешницата за биткоините од ГТЦ, БЕСА Транс и пожарот во модуларната болница? Кога гореа живи луѓе немаше 300 инспектори?

t

Поранешниот пратеник во македонското Собрание, Владимир Ѓорчев направи паралела во однос на ажурноста на институциите во различни случаи. Ѓорчев вели може да се испрата 300 инспектори во КАМ ама се уште нема разрешница за копањето биткоини во подрумот на ГТЦ, автобусите на БЕСА транс и пожарот во модуларната болница.

“300 инспектори во КАМ.

ГТЦ подрумот – “сервис за компјутери”.

Беса транс 300 пати преку граница БЕЗ дозволи.

Извештајот за модуларната уште се преведува (15 луѓе живи изгореа).” – напиша Ѓорчев на Фејсбук.

Линк од објавата: https://www.facebook.com/100044199485684/posts/547245126758799

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Голем пожар во центарот на Париз:…

Голем пожар избувна на најголемиот пазар во…

Кичевчанец заработи притвор откако терал друг маж…

На 04.09.2022 полициски службеници од ОВР Кичево…

Се запали автомобил во движење во Скопје

Нов случај со пожар во автомобил во…

Државен завод за ревизија: Само ГРОМ и…

Државниот завод за ревизија денеска ги објави…

Изгоре куќа во Мала Речица

Денеска (25.08.2022) во 04:37 часот во СВР…