Ѓорѓиевски: Денес стопиравме изградба на уште еден нелегален објект – ваквото однесување и навики од минатото завршуваат

t

Градоначалникот на Општина Кисела Вода во текот на денешниот ден стопираше изградба на уште еден нелегален објект. Непознат сторител, без никакво одобрение си поставил армирано-бетонска плоча на улицата „Борис Трајковски“.

Како што напиша Ѓорѓиевски во својата објава на Фејсбук, овој објект уште во текот на денешниот ден е срушен и ваквото однесување и навики од минатото завршуваат.

Во продолжение објавата на Ѓорѓиевски:

Денес стопиравме изградба на уште еден нелегален објект, уште еден обид да се прекрши законот и законските процедури. Непознат сторител, без да поседува никакво одобрение за градба си поставил армирано-бетонска плоча на улицата ,,Борис Трајковски”.

Овој објект денес е срушен и ваквото однесување и навики од минатото завршуваат.

Како што најавив, нашите жители ќе видат еден нов начин на управување со општината, ќе видат што значи нетолеранција на беззаконие и казна за криминалот.

Законот постои за да се почитува и ќе важи поеднакво за сите.

Никој не е и нема да биде над него! – стои во објавата на Ѓорѓиевски.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Становите во Скопје поскапеле за 4,7 отсто

Цените на становите во Скопје во првиот…

Уапсен скопјанец за изнудување пари, доби притвор…

Уапсен е сторител на кривично дело „изнуда”…

(Фото) Од далеку многу, далеку од многу:…

На митингот на ВМРО-ДПМНЕ имало околу 25.000…

Британец починал на Клиника, бил донесен во…

Вчера вечер, во 19.12 часот во СВР…

Таткото на исчезнатиот Самоил: Се сомневаме дека…

Помина година дена од исчезнувањето на Самоил…