Објавено на:

Ѕверство во Панчево: Ја врзал девојката за кревет и ѝ истурил киселина врз очите

t

Основното јавно обвинителство Панчево во соработка со СВ Панчево го лиши од слобода З.К.(53) од Врање и му одреди мерка притвор во траење од 48 часа, пренесуваат српските медиуми.

Според ОЈО, тој е приведен поради постоење основано сомнение дека сторил кривични дела лесна телесна повреда, изложување на опасност и противправно лишување од слобода. Тој неколку часа ја држел врзана за кревет својата емотивна партнерка Н.С.(49) од Панчево, а потоа и истурил солна киселина во очите, поради што била олднесена во болница во Панчево, каде што и биле констатирани повреди.

З.К ќе биде приведен кај дежурниот заменик на ОЈО Панчево и сослушан како осомничен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Машала: Од патарини лани собрани 53,2 милиони…

На наплатните станици во државава лани е…

,,Македонската лига е најдобра, за две години…

Рашид Содик е нигериски интернационалец, еден од…

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото…

Според курсната листа на НБРМ, средниот курс…

Денеска се празнува Свети Никифор, патријарх Цариградски

Управуваше мудро и ревносно со Светата Црква…

Спасовски најавува: Набрзо група македонски државјани ќе…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, во…