Објавено на:

Јапонија и Холандија ќе обезбедат милиони евра за хуманитарна помош за Газа

t

Јапонија ќе обезбеди 10 милиони американски долари за хуманитарна помош за цивилите во Газа, изјави денеска јапонската министерка за надворешни работи Јоко Камикава, а 10 милиони евра помош вети и холандската Влада.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Многу чудна појава во Јапонија, илјадници…

Илјадници мртви риби ги прекриле бреговите на…

Холандија продолжува да купува руски гас

Холандија купила над 200 милиони кубни метри…

Ердоган ги критикува САД бидејќи ја блокираа…

Невозможен е праведен свет со Америка во…

САД ставија вето: Засега нема крај на…

Синоќа, САД ставија вето на резолуцијата во…

Русија: Поплавувањето на Газа би било воено…

Претставникот на Москва во ОН го осуди…