Јачева-Улчар: Можам јас како Македонка да се пожалам некаде за говор на омраза или ќе се истражуваат само Македонците ширачи на истиот?!

t

Професорката Елка Јачева-Улчар прашува дали и таа како Македонка има право некаде да се пожали за говор на омраза и психичко малтретирање, или се истражуваат само Македонците ширачи на говор на омраза.

– Ме ставија што ме ставија во Бјалата им книга, ме плукаат што ме плукаат по нивните профили – туку што ми го загадија сандачево изминативе денови братјата ни од источната ни страна… Засега се справувам со игнорирање и блокирање.

Сакав да прашам: – Имам ли јас како Македонка негде право да се пожалам, да пријавам говор на омраза и психичко малтретирање 24/7?

П.С. Да не знае некој дали може да се пријави во ИМА или, пак, тие само Македонци ширачи на говор на омраза „истражуваат“?, напиша Јачева-Улчар на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Путин: Некои луѓе се спремни да…

„Таквите луѓе се подготвени да ја продадат…

(Видео) Траги-комедија – Не знаат кога па…

Раша тудеј објави две видео снмки од…

Британските пратеници воодушевени од говорот на Зеленски:…

Британските пратеници предложија претседателот на Украина, Володимир…

(Видео+фото) Нaкитена новогодишнaта елкa во водитe на…

Нуркачите од нуркачкиот центар „Амфора“ традиционално, 19-та…