Џафери објасни зошто нема да оди на свеченоста за откривањето на споменикот на УЧК

t

Талат Џафери нема да оди на откривањето на новиот споменик на УЧК во Слупчане. На 2 мај ќе има голем настан каде во пристуство на челници на ДУИ ќе се отвори ова спомен обележје од воениот конфликт во 2001 година.

„ Тој настан е на Бајрам, а на Бајрам се седи дома“, рече Џафери.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Средба на Џафери со претседателката на италијанскиот…

Соработката меѓу Италија и С. Македонија на…

Седницата за избор на нова влада во…

Претседателот на Собранието Талат Џафери седницата за…

Џафери: Новата влада би ги преземала функциите…

Претседателот на Собранието Талат Џафери изјави дека…