Објавено на:

Македонската кошаркарска репрезентација ја победи Данска

Македонската машка кошаркарска репрезентација со победа ги отвори претквалификациите за пласман на Евробаскетот 2025, откако вечерва во неизвесен натпревар триумфираше на гостински терен против Данска со 73-70 (34-29).

Избраниците на селекторот Александар Јончевски беа во резултатска негатива по првата четвртина (14-18), но го кренаа нивото на игра во втората четвртина која ја решија во своја корист со 20-11 и заминаа на полувреме со предност од пет поени.

Извор: Фокус

Македонките се мажат најмлади во регионот, на…

Жените во Македонија најмлади стапуваат во брак…