10% надомест плус на плата за вработените во ЈП кои го чистеа снегот

t

Јавните претпријатија чии вработени беа ангажирани во расчистувањето на снегот, донесоа одлука да ги наградат со 10% надомест на плата, напиша градоначалникот Кирил Пецаков, на Фесјбук профилот.

Сите пешачки патеки и сообраќајници во градот се проодни. Нашиот приоритет е функционален град и безбедни жители, вели Пецаков во постот.

Во текот на вчерашниот и денешниот ден екипи на ЈП “Охридски комуналец”, заедно со екипи од ЈП “Нискоградба”, “Билјанини Извори” и ЈП “Водовод” Охрид ги чистеа критичните точки низ градот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претрес во Охрид: Пронајдена муниција

На 23.03.2023 во 15.50 часот, полициски службеници…

Договорот од Охрид е гаранција за мирот…

Албанскиот претседател Бајрам Бегај ја поздрави, како што наведува…

Oхриѓанец ја нападнал мајка си па тргнал…

На 17.03.2023 во 18.30 часот, од полициски…

Заврши тирлатералната средба меѓу Вучиќ, Курти, Борел…

Трилатерална средба меѓу претседателот на Србија, Александар…

Позната агендата за средбата Вучиќ-Курти во Охрид

Премиерот на Косово, Албин Курти, во сабота во…