17-годишник со здравствени проблеми си го прободел таткото во Тетово – ова се деталите

t

На 01.01.2021 во 20.40 часот во СВР Тетово е пријавено дека во Клинички центар Тетово е донесен А.Б.(37) од Тетово, со убодна рана од остар предмет.

При извршениот разговор со полициски службеници, А.Б. изјавил дека околу 20.00 часот, при расправија во неговиот дом, бил повреден од неговиот 17-годишен син, кој имал здравствени проблеми.


Малолетникот е пренесен во Психијатриска болница Скопје, а увид на лице место извршила екипа од СВР Тетово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарскиот Премиер денес во Скопје

Макдонскиот премиер Димитар Ковачевски, само ден по…

Се огласи Лазаров: Невозможна мисија беше да…

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров,…

И официјaлно: Владата го пpoдолжи pacпустот, учениците…

Кризниот штаб препорача, а Владата вечерва на…

Омикpон е присутен во седум македонски градови

Омикрон сојот на коронавирусот е откриен во…

Мицкоски со понуда до Ковачевски – Ајде…

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју…