24 годишник тешко повpeдeн откако со возило излeтал од патот

t

На 10.01.2022 во 07.30 часот било пријавено дека на локалниот пат Куманово-с.Пчиња на место викано „Менкова колиба“, патничко возило „пежо“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од К.К.(24) од Куманово, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата К.К. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Општата болница во Куманово. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се урна Балон кај Љубљана: Неколку повредени

Tројца белгиски и еден словенечки државјанин се…

(Видео) Кола удри репортерка дур известуваше во…

Гледачите на телевизија во Западна Вирџинија се…

Момчето на зaгинaта девојка во шок: Се…

Момчето на загинатата Викторија. Н, 24-годишниот Л.…

(Видео) Неверојатно: Новинарка пpeгазена од автомобил додека…

Новинарката во САД ја удри од автомобил…

Дури денес ќе биде поништена лиценцата на…

Министерот за економија Крешник Бектеши на вчерашната…