Објавено на:

3абегана работа: Уапсен најпознатиот моден креатор во Србија, во неговиот стан пронашле врзано момче

t

Познатиот српски дизајнер Дарко Костиќ (42) повторно се најде зад решетки кога непознато лице пријавило дека славниот моден креатор го затворил во шпајз и му се заканил дека ќе го „убие“!

Полицијата веднаш одговорила на повикот и во станот на креаторот пронашла млад човек, кој им рекол дека се запознал со Костиќ преку ЛГБТ апликацијата „Гриндр“, а потоа дошол во неговиот стан. Наводно во полиција изјавил дека креаторот му дaл да консумира бела материја, најверојатно наркотици – дрога, по што му ги врзал рацете со јаже, му ставил дуксер преку глава и го затворил во оставата.


Ова не е првпат Дарко Костиќ да биде уапсен и да има проблеми со законот. Во рубриката „Црна хроника“ првпат се најде на крајот на јули 2017 година, кога беше уапсен поради поседување дрога. Полицијата откри кокаин и т.н дрога за силување. Се започнало кога му се слошило во станот, а кога пристигнале на лице место лекарите од Брзата помош констатирале дека е под дејство на опијати. Полицијата го пребарала станот и пронашла дрога, а го привела на распит.

Во текот на истрагата се појавил уште еден млад човек Ш. Б.(22) кој тврдел дека Костиќ и сексуално го вознемирувал, но на судењето го сменил исказот.

Костиќ беше во притвор нешто повеќе од месец и половина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Георгиевски: Не сме го виделе францускиот предлог,…

Претседателот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски пред почетокот на средбата…

Лукаревска: Од наредната година ќе се зголеми…

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска на денешната прес-конференција најави…

ИДЕНТИТЕТОТ, ЈАЗИКОТ И КУЛТУРАТА МОРА ДА ГИ…

Апел за неприкосновено зачувување на македонските национални…

(Видео) Велат не нема: Ама еве не…

На социјалните мрежи се појави видео од…

Колку треба да е лош предлогот за…

Граѓаните ги побудалевме со разни дезинформации и…