35 годишна жена нападната среде Центар од својот брачен другар

t

Вчера во 15:30 часот во СВР Скопје, 35-годишна жена пријавила дека околу 13:30 часот во близина на угостителски објект на подрачјето на Центар била физички нападната од нејзиниот брачен партнер, 57-годишниот Д.Н. од Скопје, кој ѝ упатувал и закани, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопјанец починал додека работел во куќарка за…

Денеска (01.05.2024) во 06.10 часот во СВР…

Нападнат малолетник во Центар

На 05.04.2024 во 23:30 часот во СВР…

Семејно насилство во Центар: 67-годишната мајка ја…

Денеска во 02.40 часот во СВР Скопје,…

Притвор за тројца мажи кои претепале две…

Основното јавно обвинителство Кочани поведе постапка против…