Објавено на:

(5:2) Македонија поразена од Италија

t

Фудбалската репрезентација на Македонија не успеа до нов подвиг. За првпат загуби на „чизмата“ во меѓусебните пресметки со Италија (2-5) и така „аѕурите“ во последното коло ќе играат директен дуел со Украина за место на ЕП 2024, а „рисовите“ дома ја пречекуваат Англија во меч за престиж и сатисфакција. Домаќинот одлично ја имаше анализирано нашата игра и не дозволи да си ја повтори грешката од Палермо. Сервира слатка одмазда, во голеада, за уживање на фановите на „Олимпико“ во Рим.

Натпреварот меѓу Македонија и Англија ќе се одигра во понеделник со почеток од 20 часот и 45 минути.

Фото: Gol.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кривата кула во Италија се соочува со…

Една од „кулите близначки“ на Болоња од…

Мелони во Србија на средба со Вучиќ

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска ќе биде…

(Видео) Хаос во Бирмингем: Полските навивачи запалија…

Полицијата во Бирмингем имаше многу работа пред…

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Новина во фудбалот, ќе се воведе портокалов…

Меѓународниот одбор на фудбалска асоцијација (IFAB) начелно…