Објавено на:

(Видео) Бугарскиот премиер доби снежна топка во глава

t

Премиерот на Бугарија Кирил Петков доби снежна топка во главата за време на посетата на местото Шипка во близина на бугарскиот град Стара Загора.

Бугарските медиуми пишуваат дека Петков бил погоден со снежна топка додека зборувал за единство за време на одбележувањето на Денот на ослободувањето на Бугарија.


Видеото може да го погледнете и тука.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јотова: Бугарија не може да ѝ каже…

Бугарија не може да каже „да“ за…

Дионисиев: Само имбецили можат да видат економски…

Инфлацијата сè уште не функционира многу напорно…

Бугарија нема да ги запре испораките на…

Извршниот директор на бугарската државна компанија Булгартрансгаз,…

Бориславова: Петков наскоро нема да го посети…

Бугарскиот премиерот Кирил Петков наскоро нема да…

Бугарија и Романија со европски пари ќе…

Министерот за транспорт Николај Сабев учествуваше на…