(Видео) Арсовска ексклузивно за Инфомакс открива: Претходното раководство го задолжило градот за астрономска сума на пари

t

Во емисијата „Наше Скопје“ со Данела Арсовска на Инфомакс, градоначалничката на градот открива дека нејзиниот претходник Петре Шилегов заробил огромна сума на буџетски средства.

Таа ексклузивно открива дека се работи за астрономска сума од 58 милиони евра буџетски пари, пари на граѓаните кои се заробени во доспеани и недоспеани обврски.

-Имаме една ситуација каде во градот затекнавме скручени договори од 58 милиони евра доспеани и недоспеани обврски кои ги заробуваат средставата на граѓаните да не можат да се користат за други намени, вели Арсовска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цариниците пронашле мигрантка која се криела под…

Царинските службеници спречиле обид мигрантка илегално да…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Пренос на моштите на Свети Никифор, патријарх…

(Видео) Брутални демонстрации во Франција: Граѓани фрлаат…

Десетици луѓе се повредени во немирите што…

Загина тракторист – oва се деталите

Жител на селото Сачево на 69-годишна возраст…

(Видео) Велиновска “го уби” Мицкоски: Не би…

Ниедна партија нема да опстои од постојниве…