Приведен криминалец баран со потерница за издржување тригодишна затворска казна

t

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје вчера во 16.30 часот на улица „Мариовска“ во Скопје го лишиле од слобода скопјанецот Д.А. (48).

Од МВР информираа дека тој бил баран по централна потерница по наредба на Основниот кривичен суд – Скопје за издржување казна затвор од три години за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ по член 215 од Кривичниот законик.

Лицето било предадено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен крадец во Скопје за издржување двегодишна…

Денеска (22.06.2024) во 09.20 часот на ул.„Благоја…

Посебен режим на сообраќај во Скопје поради…

Во централното градско подрачје во Скопје, денеска…

(Видео) Денес се пржеше јајце на Сонцето…

Денеска во Македонија времето беше сончево и…

Опожарено возило на скопјанец, претходно му се…

Триесет и тригодишен скопјанец утрово, во 1:15…

Каде е македонското знаме?! Касами се сретна…

Лидерот на БЕСА, Биљал Касами, денеска во…