(Видео) Опасна реклама од министерството за одбрана на Русија со порака до Киев

t

„Ќе се вратиме во Киев“, вели војникот. „Имам сон да си купам стан таму, кога војната ќе заврши ќе се преселам таму сосе фамилијата“, додава војникот. Другиот војник пак вели јас ќе се преселам во Одеса го обожавам морето.

Вклучи се во војската и одбери си град по избор, се вели во рекламата.

Дали е ова е само обична реклама или руската војска праќа опасна порака до Киев.

Видеото може да го погледнете ТУКА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украина ќе добие 1,2 милијарди долари кредит…

Последниот заем го носи вкупниот износ во…

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…

Унгарија не поддржува почеток на преговори за…

Унгарија нема да го поддржи предлогот на…

Невработеноста во Русија достигна историски минимум

Бројот на невработени лица падна под 3%…

Зeленски: Украина можеби никогаш нема да влезе…

Членовите на алијансата предводена од САД во…