9 лица се изгубиле на Шапкa

t

Двајца тетовци на возраст од 15 и 19 години денеска во 10.30 часот во СВР Тетово пријавиле дека поради неповолните временски услови и густата магла на Попова Шапка, во близина на новиот ГЕ ски-лифт, каде се искачиле да скијаат, се изгубиле и потоа не знаеле каде точно се наоѓаат.

Полициски службеници од Полициското одделение Попова Шапка и екипи од „Елем турс“ веднаш презеле соодветни мерки за нивно пронаоѓање и ги пронашле двајцата тетовци, како и уште 7 други лица од Скопје, Куманово и соседно Косово кои, исто така, се изгубиле во тој реон.

Деветте лица на возраст од 15 до 45 години, околу 12.30 часот се безбедно вратени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нема што немал: Уапсен скопјанец кај кој…

Синоќа во 18.40 часот, полициски службеници од…

Полицијата ќе добива бонус плата за остварени…

Со буџетот на МВР планирани средства за…

Драма во Скопје: Маж расекол и претепал…

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против…

Жителите пресреќни: Белгиската полиција протестира против Владата,…

Четири полициски синдикати најавија дека од 15…

Протест на Независниот синдикат на полицијата пред…

Независниот синдикат на полицијата денеска организираше протест…