СЗО: Коронавирусот продолжува да претставува извонредна меѓународна…

Светската здравствена организација (СЗО) денеска објави дека…

СЗО објави публикација со листа на лекови…

Светската здравствена организација (СЗО) денеска објави публикација…

Американски сенатор испрати писмо до претседателот на…

Американскиот сенатор Марко Рубио испрати писмо до…

(ВИДЕО) Директорот на Фајзер го тепа новинарот…

Џордон Тристон Вокер, директор за истражувања и…

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: Директор на Фајзер признава дека…

Џордон Тристон Вокер, директор за истражувања и…

Британија не дозволува примање бустер дозa вакцина…

Бустер дозите вакцини против Ковид од следниот…

,,Министерството не е мое за да го…

Министерството не е мое, сигурно ќе го…

Koлку е опасен „кракен“: Вирус кој е…

Заштитата од новиот сој на Ковид-19, „кракен“,…

СЗО предупредува: Стотици смртни случаи поради детски…

Светската здравствена организација (СЗО) повика на „итна…

Се шири мистериозна болест, најмалку 21 починат

Најмалку 21 лице почина од „мистериозна“ болест…