И фудбалерите на Брегалница во Анталија го…

И фудбалерите на Брегалница денеска во својата…

Крстот од осветените води во Кичево по…

Денеска во Кичево на свечената манифестација по…

Денес е Богојавление (Водици): Бог се јави,…

Црквата и верниците денеска го слават Богојавление…

Денеска е Водокрст, ден пред Богојавление-Водици

Денеска, денот пред големиот христијански празник Богојавление…

Вечерва се чека Стара нова година, утре…

Православните христијани кои се водат според Јулијанскиот…

Заразен патријархот на СПЦ

Српскиот патријарх Порфириј е позитивен на коронавирус,…

Денеска е Св. Стефан: 3aштитник на бoлните,…

Денеска е Св. архиѓакон и првомаченик Стефан.…

Денес православните христијани го слават Христовото раѓање…

Православните христијани денеска го слават Христовото раѓање…

Утре е Божиќ, денот на Христовото раѓање,…

Божиќ или Рождество Христово денот на Христовото…

МПЦ против Коледе, бадникарските огнови и лепчето…

Отецот Бобан од Македонската православна црква (МПЦ)…