(Фото) Се тестира најголемиот автономен електричен товарен…

Технологијата на целосно самоуправувачки возила и превозни…

ПРОДОЛЖУВААТ ПОТРЕСИТЕ ВО КРИПТО-СВЕТОТ: Genesis поднесе барање…

Заемодавачот на криптовалути Genesis поднесе барање за…

„Мајкрософт“ се спрема за рецесија, укинува 10.000…

Корпорацијата Мајкрософт денеска објави дека ќе укине…

Над три милијарди долари украдени со хакирање

Претходната година беше рекордна по скок на…

НАСА откри уште една планета, потенцијално погодна…

Американската вселенска агенција НАСА откри егзопланета со…

„Фејсбук“ и „Инстаграм“ им го ограничуваат пристапот…

„Фејсбук“ и „Инстаграм“ ќе ги заострат ограничувањата…

Како детето да се оттргне од паметните…

За време на зимскиот распуст активностите на…

Авион од Хамбург над 10 пати се…

Авион кој лета на релација Хамбург-Скопје кружи…

(Видео) Новогодишно обраќање на еден од најнапредните…

Во телевизиско обраќање по годишниот божиќен говор…

Погледнете кои се најпребарувани поими на Гугл…

Гугл ја објави листата на најпребарувани поими…