Haпаднати полицајци во Македонска Каменица

t

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Љ.Ј.(53) од Македонска Каменица и Г.Д.(48) од с.Истибања, виничко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување службено лице во вршење на службено дејствие“.

На 20.12.2021 во Македонска Каменица, на крстосницата од улиците „Александар Македонски“ и „Рударска“, пријавените спречиле полициски службеници во вршење на службени дејствија, однесувајќи се агресивно кон нив, по што Љ.Ј. физички нападнал еден од полициските службеници.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во одвоени случаи нападнати тројца малолетници во…

Две малолетнички и еден малолетник во три…

(Видео) Маж обвинет за убиство нападна членови…

Маж од Линдхерст беше обвинет за две…

Жена од Росоман се скарала со сопругот…

На 05.05.2022, полициски службеници од ОВР Kавадарци…

“За влакно” избегнато српско “Смилковско езеро”: Деветмина…

Група од девет српски девојки и момчиња…

Бугарин нападнал малолетно момче во Центар

Триесет годишниот М.З. од Бугарија вчера вечерта…