Haпаднати полицајци во Македонска Каменица

t

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Љ.Ј.(53) од Македонска Каменица и Г.Д.(48) од с.Истибања, виничко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување службено лице во вршење на службено дејствие“.

На 20.12.2021 во Македонска Каменица, на крстосницата од улиците „Александар Македонски“ и „Рударска“, пријавените спречиле полициски службеници во вршење на службени дејствија, однесувајќи се агресивно кон нив, по што Љ.Ј. физички нападнал еден од полициските службеници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Масовен ракетен напад од Либан врз северен…

Од 30 во 50 ракети денеска биле…

Руската војска го осуети новиот украински план…

Поморската авијација пронашла и уништила украински глисер…

Обвинение за напад на новинарска екипа пред…

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот суд…

Најмалку 33 луѓе загинаа при израелски напад…

Палестински здравствени работници изјавија дека во денешниот…