Koj тоа има територијални пpeтензии и кон кого?

t

Претседателот на Градската Организацја на Гром во Скопје и советникот во град Скопје, Александар Трајановски попладнево со свој коментар за Никола Димитров и северномакедонските национални интереси.

-Се додека Македонија има територијални претензии, нема да има напредок во ЕУ интеграциите.

Добро е што имаме ревносни и доблесни министри за надворешни работи кои глава не кренаа од упатување протесни ноти… Згора на се, претходниот не му верувал на актуелниот министер, од истиот состав.

Тука се е кажано за застапниците и чуварите на северномакедонските национални и државни линии кои секако се изградени со политички консензус и граѓанска волја, пишува тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски ги подбра властите: Неспособни сте, корумпирани…

Пишува Никола Груевски на Фејсбук: Разорениот земјотресот…

ТРАГЕДИЈА ВО КАНАДА: Автобус удри во градинка,…

Градски автобус денеска удри во градинка во…

Зеленски: Велика Британија им помага на „украинските…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска во Лондон…

СЗО испраќа стручни тимови и авиони со…

Светската здравствена организација испраќа стручни тимови и…

Имал потекло од Тетово: Блажевиќ двапати за…

Легендарниот хрватски тренер, Мирослав Блажевиќ, кој почина…