ООН: Ограничувањето на правото на абортус само…

Ограничувањето на пристапот до абортус не ги…

Трамп за укинувањето на безусловното право на…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп на Фокс…

(Фото) Почна “револуцијата”: Протести пред Врховниот суд…

Бројни активисти се собраа пред Врховниот суд…

Протести и контрапротести во Хрватска поради правото…

Во повеќе хрватски градови денеска се одржуваат…

По бурните реакции на јавноста се огласи…

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека…

(Видео) Девојка абортирала во 5-от месец од…

Запознајте ја девојката по име Клер. Таа…