“Малку испил”: Струмичанец возел со 2,34 промили…

Околу 09:50 часот полицијата денеска регистрирала 48-годишен…

МВР “не застана”: 190 казни само во…

Во засилените контроли во областа на сообраќајот…

Како стасал до колата?! Во Илинден фатен…

Во текот на изминатата вечер (08/09.10.2022) Мобилната…

“Крв во алкохолот”: Тетовец фатен со 2,89…

Полициски службеници на СВР Тетово во текот…

Не е шега: Јапонија ги повикува младите…

Младите Јапонци не пијат многу алкохол, па…

МВР “бркаше” пијани малолетници во угостителски објекти…

Малолетни лица се затекнати во консумирање алкохол…

Казнети 23 возачи во Илинден и Петровец…

– Вкупно 23 лица се санкционирани зашто…

Во Тетово се точел алкохол на малолетници…

Ноќеска во времето од 23.00 до 03.00…

МВР одбива да одговори: Дали осомничените за…

Дали во постапката за расветлување на убиството…