На „Табановце“ и „Богородица“ се чека по…

На граничните премини Табановце и Богородица утринава…

Забрана за тешки товарни возила на патот…

Забраната за движење на тешки товарни возила…

Сообраќајот се одвива непречено, снег со слаб…

Сообраќајот на државните патишта се одвива во…

Патот Крива Паланка – Нерав во прекин…

Според последните информации од АМСМ, од 06:50…

Сообраќајот непречено, по наместа влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

(Фото) Април како јануари: Непрекинато вее снег…

Во Маврово во моментов има вистинска снежна…

Снег во Делчево и Дебар: Возачите да…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

АМСМ: Гужви на “Богородица” и “Табановце” –…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…

АМСМ: За влез во Македонија се чека…

АМСМ соопшти дека на граничните преминиа „Табановце“…

За влез во државата се чека околу…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…