Израелскиот МНР удри по Гутереш: Не заслужува…

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш не…

Гутереш е длабоко загрижен за жртвите од…

Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш,…

Гутереш: Ниту една од страните во конфликтот…

Ниту една од страните во конфликтот во…

Жестока расправија меѓу израелскиот шеф на дипломатијата…

Министерот за надворешни работи на Израел, Ели…

Гутереш: Преместувањето на милион луѓе од Газа…

Шефот на ОН Антонио Гутереш повика на…

Гутереш ги повика светските лидери да најдат…

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш вчера…

Гутереш: Далеку сме од мировни преговори за…

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш изјави…

Гутереш вели светското семејство е дисфункционално

Светското семејство е нефункционално и изложено на…

Гутереш контра Бајден и НАТО: Не поддржувам…

Генералниот секретар ја поддржува Конвенцијата за касетна…

Гутереш: Во овој момент нема можност за…

Генералниот секретар на ОН денеска во интервју…