Гутереш: Нè очекува економски хаос

Руската инвазија на Украина е една од…

Гутереш: Во светот има доволно храна, проблем…

Во светот има доволно храна, проблемот е…

Гутереш ги сруши сите надежи: Нема мировни…

Генералниот секретар на Обединети нации, Антонио Гутереш…

Гутереш контра ЕУ: Нема решение за голбалната…

Нема вистинско решение за глобалната криза со…

Ќе прават реприза на Арачиново: Гутереш плави…

Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш,…

(Видео) Детали од разговорот Путин-Гутереш: “Знаеме кој…

Што кажа рускиот лидер Владимир Путин на…

Ни Лукашенко, ни Ердоган, Гутереш ќе ги…

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш, денеска…

Лавров кон Гутереш: Се’ се случува поради…

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров…

Голем напредок: Путин прифати да се сретне…

Рускиот претседател Владимир Путин ќе го прими…

Можност за мир? Генералниот секретар на ОН…

Генералниот секретар на ОН поднел барање до…