Нигер, Буркина Фасо и Мали создадоа нов…

Нигер, Буркина Фасо и Мали потпишаа повелба…

Претседателот на Зимбабве со критики од јавноста…

Новоизбраниот претседател на Зимбабве Емерсон Мнангагва се…

Лукашенко: Африка доживува ренесанса, станува клуч за…

Африканскиот континент станува клуч за одржливиот развој…

(Видео) Не сте го виделе во вакво…

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров…

Володин: САД, Франција и Британија прво да…

Претседателот на Државната дума на Русија, Вјачеслав…

Вучиќ: Африка е стратешки партнер на Србија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека…

Лавров: Западот се обидува да ги дискредитира…

Западните земји се обидуваат да ги дискредитираат…

Африканските лидери бараат од Путин да заврши…

Војната во Украина мора да заврши, му…

Шефовите на шест африкански држави на средба…

Шефовите на шест африкански земји одлетаа во…

Ништо од мирот: Преговори меѓу Москва и…

Преговорите меѓу Москва и Киев не се…