Членките на ЕУ ќе добијат 3,5 милијарди…

Земјите-членки на Европската Унија ќе добијат уште 3,5…

Премиерот не очекува бегалски бран од Русија:…

Премиерот Димитар Ковачевски во одговор на новинарско…

Повеќе од три милиони бегалци се вратиле…

Повеќе од три милиони украински бегалци веќе…

Најголемиот број украински бегалци – 3,5 милиони…

Убедливо најголемиот број украински бегалци – 3,5…

Повеќе од 6,5 милиони Украинци ја напуштиле…

Агенцијата за бегалци на ОН, УНХЦР, објави…

Хрватска ќе обезбеди дополнителни 100 милиони евра…

Хрватска ќе ја зголеми помошта за пријателскиот…

Тажно: Над 4 милиони Украинци ја напуштиле…

Повеќе од 4 милиони Украинци ја напуштиле…

Германскиот канцелар со апел до членките на…

Германскиот канцелар Олаф Шолц ги повика другите западни земји…

Конечно дома: Половина милион Украинци се вратија…

Повеќе од половина милион луѓе се вратиле…