Белата куќа не гледа знаци на странско…

Белата куќа објави дека не гледа знаци…

Возач загинал откако удрил со возило во…

Возач загина синоќа откако со неговото возило…

Белата куќа нема коментар за израелските напади…

Белата куќа нема коментар за израелските напади…

Бела куќа: Нападот на Иран врз Израел…

Портпаролката на Советот за национална безбедност на…

Бела куќа: Русија не е вмешана во…

Американската разузнавачка заедница заклучи дека Русија не…

Дијаметрално спротивни ставови со САД: Што мисли…

Претходно Белата куќа истакна дека според нив…

Белата куќа: Реалноста е дека Владимир Путин…

Реалноста е дека Владимир Путин е претседател…

Бела куќа: Исламски отпор во Ирак е…

САД веруваат дека екстремистичката организација Исламски отпор…

Вучиќ утре ќе разговара со високи претставници…

Српскиот претседател Александар Вучиќ по вечерашната средба…

Бела куќа: Израел има обврска да ги…

Израел има обврска според меѓународното право да…