Лукашенко: Ако некој нè нападне ќе одговориме…

Белорускиот претседател Александар Лукашенко изјави дека во…

Белорусија ја обвини Украина за предизвикување инцидент…

Белоруската гранична стража обвини дека камера на…

Што се случува? Белорусија го зголеми полициското…

Белорусија го зголеми присуството на полицијата на…

Лукашенко се пофали: Банкарскиот систем ги издржа…

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко изјави дека…

Лукашенко ја смирува топката: Белорусија нема да…

Белорускиот претседател, Александар Лукашенко, изјави дека блорусија…

УКРАИНА Ѝ СЕ ЗАКАНИ НА БЕЛОРУСИЈА! Не…

Украинската војска упати апел до народот на…

Висок украински функционер предупредува: Русија може да…

Висок украински воен функционер изјави дека постои…

Белорусија потврди: Русија им испраќа 9000 војници

Русија испраќа до 9.000 војници и стотици…

(Видео) Руските војници пристигнаа во Белорусија: Ќе…

Првите руски војници кои ќе бидат дел…

Лукашенко убеден: Русија ќе победи и без…

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко изјави дека…