Бил Гејтс пpeдупредува: Следната пандемија ќе биде…

Основачот на Мајкрософт, милијардерот Бил Гејтс, предупреди…

Бил Гејтс со пpoгноза за тоа кога…

Мултимилијардерот и основач на „Мајкрософт“, Бил Гејтс,…

Нов проект на Бил Гејтс: Ќе инвестира…

Американскиот јавно-приватен фонд Breakter Energy Catalyst (BEC),…

Бил Гејтс разочаран: Очекував повеќе од вакцините

Бил Гејтс, основачот на „Мајкрософт“ и коосновач…

Бил Гејтс открива што не чека во…

Американскиот милијардер Бил Гејтс на својот блог…