Бил Гејтс открива зошто не инвестира во…

Милијардерот и ко-основач на Мајкрософт, Бил Гејтс, е…

Намириса профит: Бил Гејтс ќе го поддржи…

Партнерството помеѓу американскиот производител на лекови Фајзер…

Бил Гејтс: Лудо е да мислите дека…

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс изјави дека…

Бил Гејтс се пожали: Луѓе ми довикуваат…

Милијардерот и филантроп Бил Гејтс, во интервју за…

Бил Гејтс го коментираше Новак Ѓоковиќ: Му…

Гејтс го коментираше ставот на Ѓоковиќ за…

(Фото) Директорот на СЗО ја промовира книгата…

Директорот на Светската здравствена организација, Тедрос Аданом…

Бил Гејтс ги нарече антиваксерите “луди”

Бил Гејтс ги нарече антиваксерите „луди“ додека…

Бил Гејтс напиша книга: Како да се…

Милијардерот и основач на Мајкрософт Бил Гејтс…

Бил Гејтс пpeдупредува: Следната пандемија ќе биде…

Основачот на Мајкрософт, милијардерот Бил Гејтс, предупреди…

Бил Гејтс со пpoгноза за тоа кога…

Мултимилијардерот и основач на „Мајкрософт“, Бил Гејтс,…