Нема мир: Дојави за бомби во училишта…

Утрово на службените мејлови на училиштата „Никола…

МВР со полни раце работа и во…

Денеска (24.12.2022)во времето од 14:00-18:00 на територијата…

Акција на МВР во Битола: Пронајдена дрога,…

На 13.12.2022 во 14.10 часот во Битола,…

Многу случаи на измама со брзи кредити,…

Секторот за внатрешни работи Битола информира дека…

(Фото) “Комити” и “Чкембари” приредија навивачки спектакл…

Екипите на Пелистер и Вардар играат дерби, а иако тоа е…

(Документ) Левица бара разрешување на директорката на…

Политичката партија Левица упати барање до градоначалникот…

Како државата го дозволува ова?! Македонски ученици…

Фондацијата „Бугарска меморија“ вчера на Фејсбук објавила…

(Фото) Се’ по ЕХФ стандарди: Битолската сала…

Долги години и Еурофарм Пелистер и КК…

Тажно: Млад градежен работник тешко повреден на…

33-годишен работник од Битола се повредил додека…

Тешка сообраќајна несреќа во Битола: 21-годишник од…

Вчераво 15.20 часот во СВР Битола било…