На граѓаните им посакувам здравје и среќа,…

На сите православни хистијани им го честитам…

Hиkoлa Грyeвcки co чecтитka зa Бoжиќ

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола…

Честитка од Али Ахмети: „Заедничките празници и…

По повод христијанскиот празник Божиќ, претседателот на…

Изумирa Koлeдe: Ceгa дeцaтa ги прaќaaт на…

И оваа година наместо на Коледе, децата…

Утре е Божиќ, денот на Христовото раѓање,…

Божиќ или Рождество Христово денот на Христовото…

Мицкоски со честитка за Божиќ: Во овие…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски упати честитка…

МПЦ против Коледе, бадникарските огнови и лепчето…

Отецот Бобан од Македонската православна црква (МПЦ)…

Bo oвиe мигoви вaжнo e дa cмe…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски упати честитка…

Порака за Божиќ од г.г. Стефан: Сите…

Православните верници утре (7 јануари) ќе го…

Денес е православен Бадник – Ден пред…

Православните христијански верници во земјава денеска го…