17 осомничени за бомбашкиот напад во Истанбул…

Турскиот суд нареди притвор на 17 осомничени…

Едно лице загина, а 12 се повредени во експлозија…

Едно лице загина, а 12 се повредени…

Исламска држава презеде одговорност за бомбашкиот напад…

Исламска држава презеде одговорност за бомбашкиот напад врз комбе што…

Драма во Доњецк: Евакуирани 75000 луѓе поради…

Повеќе од 75.000 луѓе се евакуирани во…