Којзнае што ќе јадеме: Бразил одобри производство…

Поради закана од можна глобална криза за…

(Вознемирувачко видео) Насилници убиваат седуммина во Бразил,…

Двајца насилници вооружени со огнено оружје убиле…

Звучи познато: Демонстрантите кои упаднаа во Претседателската…

Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва…

Земале пример од Македонија: Бразилските власти ги…

Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва и претседателите…

По вчерашните немири во Бразил, хоспотализиран поранешниот…

Поранешниот бразилски претседател Жаир Болсонаро бил примен…

(Видео) Бразил пред граѓанска војна: Десничарите го…

Поддржувачите на поранешниот бразилски претседател Жаир Болсонаро…

(Во живо) БРАЗИЛСКИ 27 АПРИЛ: Десничарите упаднаа…

Бразилски 27 април се случува денеска откако…

Бразил прогласи тридневна жалост по смртта на…

Бразил прогласи тридневна жалост по повод смртта…

Бразил и Шпанија регистрираа први случаи на…

Први смртни случаи од мајмунски сипаници регистрирани…

Путин на БРИКС: „Бараме излез од кризата…

Владимир Путин во својот говорна 14-тиот самит…