Бразилскиот претдедател го обвинува Израел е за…

Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва…

Бразил со војска на аеродромите и пристаништата…

Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва…

Бразилскиот Конгрес бара истрага против Болсонаро за…

Комитет во бразилскиот Конгрес вчера официјално побара…

Бразилскиот претседател го кани Путин во земјата…

Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва…

Најмалку 39 загинати во циклонот што го…

Најмалку 39 лица загинаа, а девет се…

Две лица настрадаа, а повеќе се повредени…

Две лица загинаа, а најмалку 12 се…

Бразилскиот фудбалер доби руски пасош: Ова е…

Бразилскиот фудбалер Клаудињо е еден од клучните…

Бразил сака да најде начин да воспостави…

Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва,…

Кина и Бразил ги продлабочуваат дипломатските односи:…

Бразил денеска ги продлабочи дипломатските врски со…

Бразилскиот претседател ја советува Украина: Откажете се…

Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва предложи Украина…