Бектеши најави мерки за производителите на леб,…

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска соопшти…

Имаме па ќе даваме на други: Укината…

Владата на денешната 87. седница донесе одлука…

Николовски уверува: Брашно, зејтин и млеко ќе…

Брашното, зејтинот и млекото нема да недостигаат…

Бектеши: Годинешното производство на пченица ќе задоволи…

Годинешното производство на пченица е околу 250.000…

Владата забрани извоз на пченица, брашно, пелети…

На предлог на Министерството за економија Владата…

Србија ги ограничи цените на брашното, зејтинот,…

Министерството за трговија, туризам и телекомуникации на…

И Германија не е тоа што беше:…

Голем германски синџир супермаркети воведе ограничувања за…

Лебот поскапува за пет денари – Нови…

Поголем дел од пекарниците во Штип вчера…