Двајца возачи осомничени за страотната сообраќајка во…

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување…

Хаос во Бутел, граѓаните бараат одговорност од…

Невремето кое ја погоди цела Македонија, а…

Три возила се оштетени при експлозијата на…

Експлозивна направа поставена на банкомат во Бутел утрово е…

Ауди излетало од пат во Бутел, две…

Вчера во 21:15 часот било пријавено дека…

ИНЦИДЕНТ ВО БУТЕЛ: Момче прободено со нож

На 13.04.2023 околу 18:00 часот во СВР…

Град Скопје ја асфалтира улицата “Александар Урдаревски”:…

Поради изведба на градежни активности за асфалтирање…

Ограбена обложувалница и во Бутел : Одземена…

Грабеж утринава се случил во обложувалница во…

Град Скопје ја поздравува одлуката на Костовски…

Денес на предлог на советничката група на…

Дарко Костовски го штити Лирим Дулови кој…

Дарко Костовски во улога на градоначалник на…

(Видео) Костовски бегаше од прашања и лепеше…

Дарко Костовски на денешната прес-конференција, видно изнервиран…