Шокантната вистина излезе на виделина: Дали свесно…

Нус-појавите на вакцината на Фајзер вклучуваат гастро…

Хумана Европа: Нема вакцини за Бангладеш доколку…

Литванија одби да ја достави вакцината против…

Комисијата за заразни болести уверува: Имунитетот по…

Според првичните податоци од истражувањето што го…

Мулти ваксерот од Словенија ќе оди во…

Човек кој во Словенија се вакцинирал против…

Амнести Интернешнал: Производителите на вакцини алчни за…

Откако постојат вакцини против Ковид-19, болеста за…

Ново истражување: Има ли поврзаност на вакцините…

Европската здравствена агенција објави преглед на потенцијалната…

Фајзер нема да знае каде да ги…

Американската фармацевтска компанија Фајзер деновиве ја зголеми…

Фајзер ќе заврши на Дрисла: Ќе се…

Околу 300.000 дози вакцини на „Фајзер“ наскоро…

Фajзeр сака да бoцкa и деца под…

Американската агенција за храна и лекови (FDA)…

Црна Гора ќе фрли повеќе од 30.000…

Само 5.000 дози руска вакцина се препратени…