Зеленски: Дајте ни оружје за да спречиме…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска побара од…

Полскиот министер за внатрешни: Ги разбираме емоциите…

Полска: Ги разбираме емоциите на напаѓачите на…

Полска го конфискува рускиот имот во Варшава:…

Полска го започна процесот на конфискација на…