Четвртокот по Велигден е најсреќен ден: Денеска…

Светата или Велигденска недела се смета за…

Дневен хороскоп за понеделник (25.04.2022)

Овен Работа: Овој период ќе го означи…

Денеска е Воскресение Христово – Втор ден…

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска…

Првпат ја отвори вратата на вилата на…

Цеца Ражнатовиќ првпат ги отвори вратите од…

Добро е да се знае: Колку време…

Секоја домаќинка за Велигден вапца повеќе јајца,…

Христос Вокресе! Навистина Воскресе! Честит Велигден од…

Хрисотс Воскресе! Навистина Воскресе! Редакцијата на Инфомакс,…

Ова се 10 симболи на Велигден кои…

Велигден е еден од најголемите празници во…

Народни обичаи за среќа и љубов: Еве…

Православните верници утре го празнуваат најголемиот празник…

Јагнешкото стана луксуз: “Скапо е, ќе поминеме…

За штипјани јагнешкото за велигденската трпеза е…

Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф испрати честитка по…

Митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф денеска испрати празнична честитка до…