Граѓаните да бидат спокојни: Нема прекини на…

Во текот на утрешниот ден Градот Скопје…

Арсовска: По 30 години 7 населени места…

По 3 децении 7 населени места со…

Прекинот на водоснабдување за дел од Тафталиџе…

ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје соопшти…

Рестрикции во водоснабдувањето во Тетово во текот…

Од вечерва Јавното комунално претпријатие „Тетово“ воведува…

(Фото) Саниран деликатен дефект поради кој дел…

Во текот на вчерашниот ден теренските екипи…

Дел од Гази Баба денеска без вода

Прекин во водоснабдување денеска од 8:40 часот…

Без вода улицата „Никола Грчето“ и дел…

Без вода денеска ќе бидат улиците „Никола…

Утре без вода неколку улици од Центар

Од ЈП Вододвод и Канализација сме известени…