Пукање во Чаир – возач бегајќи, удрил…

Полициски службеници синоќа испукале два куршума во…

30-дневен притвор за возачот на Палчо!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен…

На Србија ѝ недостасуваат 20.000 професионални возачи!

На Србија ѝ недостасуваат 20.000 професионални возачи…

Се преврте автомобил кај Ново Село, возачот…

На 09.09.2022 во 17.15 часот во Полициска…

Возач фатен со 2,10 промили алкохол

Во текот вечерта (16.07.2023) во периодот од…

Со товарно возило излетал од патот: Возач…

На 13.07.2023 во 08.00 часот во СВР…

Десет мигранти пронајдени во Гевгелија: Возачот избегал

Во населба Караорман во Гевгелија вчера околу…

Лудувал и претходно: Возачот кој со Мерцедес…

Таткото на 23-годишниот возач Јан Ерлих, кој…

Страшно: МВР “улови” возач кој возел со…

Во текот на вчерашниот ден (12.02.2023) Министерството…

1.728 лица лани возеле без возачка во…

Одделот за аналитика при СВР Тетово евидентира…